״אין אדם מסודר ממני״…

"לעולם לא דמיינתי שזה יקרה לי", משתף ר' מתל אביב, נשוי ואב ל-2. "אם תשאלו כל אחד במשפחה שלי, את המכרים שלי, הם יעידו – אין אדם יותר מסודר ממני. מאז ומתמיד הייתי מאותם אנשים שמשלמים את כל התשלומים בזמן, נוהגים בזהירות… מעולם לא הסתבכתי עם החוק, עד אשר אותו יום", הוא עוצר ונאנח. "לפני שנתיים, אחי הקטן החליט לפתוח עסק משלו. האמנתי בו וכמובן שהסכמתי כשהוא ביקש ממני לחתום על ערבות. הכל הלך מעולה", ר' מספר. "אני לא יודע בדיוק מה קרה שם, אבל שנה וחצי לאחר מכן הוא הגיע אלי והודיע לי במלוא האכזבה שהעסק נסגר, כי הוא לא הצליח לכסות את ההוצאות. הצטערתי בשבילו מאד, אבל הבטחתי לו שהכל יהיה בסדר. ואז… אז התחילו להגיע אלי מכתבים והתראות בנוגע לחובות.

לא הבנתי איך זה יכול להיות, הרי לא אני לקחתי את ההלוואות… הייתי כל כך מבולבל, לא ידעתי מה לעשות. מסתבר שבגלל שחתמתי על הערבות, דיני היה כדין אחי: אני הייתי חייב את הכסף שהוא לווה בשביל פתיחת העסק, משום שלא היה לו.

ניסיתי להבין את כל זה לבד: חשבתי מה לעשות, הרמתי טלפונים, אבל המידע היה כה מורכב ומסובך… בלית ברירה שיתפתי עמית מהעבודה בצרה, והוא המליץ לי לפנות לעו"ד רעות לורנץ. הרמתי אליה טלפון ושאלתי אותה בצורה הכי עניינית אם אוכל להיפגש איתה כדי שנדון על דרכי הפעולה: הבהרתי לה, שאני בנושא הזה מטפל לבד. קבענו פגישת ייעוץ. בפגישה רעות הקשיבה לי, הייתה מאד נעימה והסבירה לי את המצב ועל ההליך המומלץ בשפה מובנת ופשוטה. לאחר שראיתי כי העבודה רבה… ואכן צריך להבין בכל מה שנעשה… הפסקתי להתעקש, ונתתי לרעות לטפל במקרה. לפני מספר ימים, הגשנו בקשה לפשיטת הרגל. בעזרת מספר לא רב של תשלומים, אוכל להסדיר את החוב שלי! מדהים כמה פשוטים הדברים נראים אחרי שאתה מבין את התהליכים. יש לי מזל גדול שנתקלתי בהמלצה על עורכת דין שעזרה לי לראות את התמונה הכוללת ובזכותה אני אוטוטו מנקה את העתיד שלי מחובות. לו הייתי עושה את כל התהליך לבד, סביר להניח שמעולם לא הייתי מגיע לתוצאות כה יעילות ומהירות. כמה חשוב זה להגיע לאדם הנכון ולקבל ליווי אישי, מקצועי, אנושי ונגיש!"

אהבתם את הפוסט? שתפו

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin