משפרי דיור לאחר הקורונה

משפחות רבות מגיעות לשלב שבו הנכס לא מתאים עוד לצרכים המשפחתיים, ומחליטות כי יש צורך להחליף את הנכס למשהו אחר, לעיתים גדול יותר, מתוכנן אחרת, ולא אחת מתוך רצון להוסיף ממ"ד או מרפסת.

עו"ד רעות לורנץ, מנהלת מחלקת נדל"ן במשרדנו מספרת;

אם בשנים עברו היינו רואים כי המשפחה מתאימה את צרכיה לבית ולסביבה בו התגוררה, בשנים האחרונות אנו רואים עוד ועוד משפחות המעוניינות להתפתח ללא כל קשר לסביבת המגורים בה מתגוררת. למעשה, השינויים הטכנולוגיים הרבים מאפשרים עבודה מהבית, קיום פגישות רבות משתתפים באמצעות טכנולוגיות שעד לאחרונה לא היו קיימות, ובנוסף להוספת תשתיות תחבורה ברחבי הארץ, הפריפריה מתקרבת למרכז.

בעת האחרונה ליוויתי באופן אישי משפחות רבות שהחליטו לעשות צעד, ולעבור מדירה צפופה לנכס רחב ידיים, כזה המאפשר להם הגשמה עצמית ומתן פתרונות פנים ביתיים לשלל צרכים שעד לאחרונה לא היינו מייחסים להם חשיבות. 

כיום, יש צורך לאפשר סביבת עבודה גם בתוך הבית, כמו גם פתרון למציאות הבטחונית של ישראל על ידי סביבה מוגנת. תקופת הקורונה הביאה לחיינו אירועי בידוד והרחקה חברתית, ומציאות שלא הכרנו קודם. 

מחקרים שונים הדגימו כי מי ששהה בתקופת בידוד בתוך ביתו, ללא כל אפשרות לצאת מבין 4 קירותיו, סבל מהגברת תופעות פסיכולוגיות, בעוד מי שיצא למרפסת ביתו או לגינתו, סבל פחות.

הגיע הזמן לחשוב מחוץ לקופסא, ולשקול אפשרויות רבות שקיימות לכל אחד ואחת מאיתנו, אף אם לא היינו מוכנים להכניסם לגדר השיקולים בעבר. 

לפני מספר שבועות סיימתי ללוות משפחה מקסימה לה 2 ילדים קטנים שהחליטה להעתיק את סביבת מגוריה למושב בשרון, לאחר שהיו במשך שנים בתוך דירה קטנטנה באזור רמת גן, והכל מבלי שההורים נדרשו לעזוב את מקומות העבודה. ביתם החדש מרווח, מטופח ובהחלט עושה חשק לעבור לשם בשכנות. 

חשוב להוסיף כי בני הזוג פנו להתייעצות עמי כבר בשלב המוקדם, בו עדיין חיפשו דירות קטנות באזור המגורים המקורי, אך לאחר שהבינו כי מה שהם מחפשים לא קיים באותו האזור, ותקציבם לא מאפשר זאת, שינו בדעתם ואין ספק כי הליווי המשפטי הצמוד סייע בקבלת החלטה אישית מותאמת ונכונה עבורם.

לעיתים רבות, פגישת ייעוץ אחת משנה חיים. 

אהבתם את הפוסט? שתפו

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin