רכישת דירת מגורים ראשונה

דירת מגורים היא לרוב הנכס המשמעותי ביותר שלכם.

כמעט תמיד, רכישת דירת מגורים ראשונה מלווה בחששות רבים, התלבטויות בלתי פוסקות, והכרות חדשה עם מושגים רבים (משכנתא, ריביות, מס רכישה ועוד).

לאחר שליוותה עשרות עסקאות, עו"ד רעות לורנץ עושה לכם סדר בדברים:

אני רוצה לרכוש דירה ראשונה למגורים, באיזה שלב צריך להתקשר עם עו"ד?

עסקת רכישה של דירה מחייבת את הרוכש במגוון של פעולות הכרחיות, שאילולא יבוצעו בצורה איכותית ומדויקת עלולות לסבך את הרוכש, שלא לצורך. עורך הדין הוא הגורם המקצועי החשוב ביותר עבורכם, שכן הוא חייב לבצע מגוון רחב ומקיף של בדיקות מקדימות, לוודא כי תוכלו לעמוד בהתחייבות אותה הנכם נוטלים, וללוות אתכם תוך הענקת הגנה מרחיבה עליכם. מניסיוני, מהרגע שבחרתם לרכוש דירה, תמצאו תחילה עו"ד שילווה אתכם, שכן הדבר יסייע לכם לשקול את השיקולים החשובים עבורכם.

האם כל עו"ד יכול ללוות אותי בעסקה?

כפי שלא נלך לטפל בבעיית ברך אצל רופא עיניים, כך נעדיף תמיד כי עורך הדין המלווה אותנו יהיה מקצוען בתחום בו אנו צריכים ייצוג. ליווי עסקה לרכישת דירה הינה מיומנות בפני עצמה, וכבר נאמר "אין חכם כבעל ניסיון".

שמעתי שעו"ד לוקח סכום פיקס על הייצוג שלי בעסקה (0.5% / 1% וכו'). למה המחיר משתנה בין העסקאות?

לעיתים קרובות יוצא לנו ללוות עסקאות מורכבות, ומסובכות. מקובל לשלם שכר טרחה המהווה אחוז מסוים מתוך כלל שווי העסקה. חשוב לזכור כי עבודת עורך הדין נועדה לגרום לך לקבל בסופו של דבר את הנכס לידיים שלך, ולהבטיח כי הרישום בטאבו או ברשות מקרקעי ישראל יהיה בסוף התהליך על שמך. כמי שנושא באחריות מקצועית כבדה כלפיך, מחובתו לשמור על זכויות לקוחותיו כך שהעסקה תושלם במלואה, ללא כל תקלה בדרך. כל עסקה עשויה להביא עמה סיבוכים ייחודיים, ועל כן אפשר ויהיה שוני בעלות העסקה בין נכס מסוים לאחר.

שמעתי שיש מס על רכישת הדירה. האם אני חייב לשלם אותו?

ברכישת כל נכס מקרקעין יש חובת תשלום מס. יחד עם זאת, קיימות סיבות המאפשרות הפחתת המס עד ביטולו המוחלט. בכל עסקה אותה אנו מלווים, תמיד נבחן את המס הצפוי, ונדע להעניק ממיטב ניסיוננו כדי להביא לידי ביטוי את כל הסיבות המוצדקות לפיהן ניתן יהיה להפחית את נטל המס. פעולות אלה חוסכות לא אחת עשרות אלפי ₪ (בעסקה). 

אנו כבר נמצאים בתהליך רכישת דירה. האם עדיין אפשר לקבל ייעוץ או ייצוג בעסקה?

לעולם לא מאוחר לפנות לבעל מקצוע איכותי כדי שילווה אתכם. מניסיוני, אני בטוחה כי הדרך הנכונה להביא עסקה לקו הסיום, ואתכם אל הבית היא באמצעות עבודה מאומצת אשר בוחנת את כל ההיבטים הרלוונטיים. תמיד אשמח ללוות זוגות ויחידים בעסקה הראשונה הגדולה של חייהם, ובכלל. 

אהבתם את הפוסט? שתפו

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin