שאלות ותשובות בעניין פיצויי פיטורין

פוטרתם ולא קיבלתם פיצויי פיטורין?

פיטורין ממקום העבודה הם חוויה לא פשוטה שעלולה לעורר אצלך תחושות של כעס, אכזבה, בלבול וחוסר אונים.

פיטורין יכול לקרות לכל אחד ואחת, ואין זה אומר שאת/ה לא עובדים טובים לעבודות אחרות. כדאי לזכור כי לעובד שפוטר לאחר שנת עבודה, מגיע פיצויי פיטורין.

מה פיצויי הפיטורין נותנים לי?

בזכות תשלומים אלו, זוכה העובד לתקופת הסתגלות לאחר אובדן עבודה שלא היה תלוי בו, ומקבל פיצוי בעקבות הפסקת עבודה לאחר שנה ויותר אצל המעסיק. בנסיבות מסויימות, גם עובד שהתפטר זכאי לפיצויי.

איך מחשבים את פיצויי הפיטורין?

ישנן הרבה שיטות לחישוב בהתאם לתקנות. התשלום מחושב לפי מקום העבודה, הוותק, התפקיד של העובד ותחום עיסוקו.

תוך כמה זמן מגיע לי לקבל פיצוי?

חוק פיצויי פיטורים קובע מועד תשלום הפיצויים, אלא אם קיים הסכם קיבוצי שקובע אחרת. איחור בתשלום דמי הפיצויים של מעל ל- 15 יום ממועד תשלום השכר האחרון ייחשב כהלנת פיצויי פיטורין. איחור זה יכול לחייב את המעסיק בתוספת של 20% תשלום ובהצמדה למדד על כל חודש איחור.

פיטרו אתכם ולא קיבלתם את פיצויי הפיטורין?

אי קבלת פיצויי ממקום העבודה יכולים להיות מלווים ברגשות של חוסר אונים, אכזבה וכעס רב כלפי המעסיק או החברה. משרדינו מלווה עובדים שלא קיבלו תשלומי פיצויים מהמעסיק באופן יום-יומי. תחושות אלו מובנים לנו היטב בעת הליווי האישי שלנו עם העובד/ת.

אז מה ניתן לעשות?

ההמלצה שלנו היא לדבר עם מומחה בתחום דיני העבודה לבירור הזכויות שמגיעות לכם במצב זה.  נשמח לשוחח איתכם ולגרום לכך שתקבלו את מירב התשלום שמגיע לכם.

השאירו פרטים – ונחזור אליכם בהקדם, ללא כל התחייבות.

הצלחות המשרד ופרסומים מהתקשורת

"פיטרו אותי וסרבו לשלם לי פיצויי פיטורין", מספרת גילה, מנחה במועדון קשישים ממרכז הארץ.

המנהל החליט להעסיק מנחה צעירה יותר במקומי ופיטר אותי במקום! "לא היה שום סימן שהמנהל לא מרוצה מהעבודה שלי…", היא מספרת בכאב.

​עוד באותו השבוע שלח עו"ד טלמור מכתב חריף למנהל שלי עם דרישה של 120,000 ש"ח בגין הזכויות שמגיעות לי. היה עליו לשלם את הסכום תוך 7 ימי עסקים", היא משתפת. כעבור שעתיים בלבד משליחת המכתב במייל, התקשר אליה המעסיק והזמין אותה לפגישה. המעסיק הסכים לשלם לה באופן מיידי את כל הזכויות שלה.

אהבתם את הפוסט? שתפו

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin