שלחו לנו
וואטסאפ

פיטורין

זכותו של מעסיק לפטר עובד שאינו מבצע את עבודתו כיאות, אך החוק מגדיר שורה של מצבים שבהם אסור לפטר עובדים  במטרה להגן עליהם מפני אפליה, התעמרות או למנוע את השתקתם. 

החקיקה והפסיקה מגדירים כיצד צריך להראות הליך פיטורין תקין ומכבד. הליך זה כולל עריכת שימוע ומתן הודעה מוקדמת לעובד, ומגדיר פיצוי ללא הוכחת נזק במקרה של פיטורין שלא כדין. כמו כן קיימת התייחסות מיוחדת בחוק ובפסיקה להתפטרות ובפרט לנושא התפטרות בדין מפוטר ולנושאי פיצויי פיטורין. 

Picture of עו"ד חן טלמור
עו"ד חן טלמור

עורך דין דיני עבודה ▪️ מומחה בייצוג מעסיקים ועובדים ▪️ שותף מייסד במשרד עורכי דין קטן, בר-טל, טלמור

אלו החוקים המרכזיים העוסקים בנושאי פיטורין: 

  • חוק פיצויי פיטורים מ-1963 מגדיר מי זכאי לקבלת פיצויי פיטורים, מהי רציפות תעסוקתית, ובאילו תנאים תחשב התפטרות בדין מפוטר. כמו כן, חוק זה מגדיר את שיעור פיצויי הפיטורים.

  • התיקונים של חוק הגנת השכר מ-1977 ו-2014 עוסקים  בנושאי פיצויי הלנת פיצויי פיטורים. הם מגדירים מהו המועד לתשלום פיצויי הפיטורים, ומגדירים כיצד יחושבו פיצויי הלנה על איחור של יותר מ-15 יום מהמועד, לפי שתי מדרגות: עד 30 ימי איחור, ומעל לכך.
  • חוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות מ-2001 עוסק בחובת ההודעה המוקדמת לפיטורים ולהתפטרות ומגדיר כיצד היא צריכה להתבצע, כמה זמן לפני הפיטורים עליה להנתן, מגדיר את האפשרות לוותר על העבודה בפועל, ומגדיר את הענישה על פיטורין או התפטרות ללא הודעה מוקדמת. 

  • חוק שיווין הזדמנויות בעבודה מ-1988 אוסר על פיטורין שהסיבה להם היא אפלייה מטעמי מין, נטייה מינית, מצב משפחתי, מצב הורות, גיל, גזע דת ולאום, דעה פוליטית או השתייכות מפלגתית, או שירות מילואים.
זכויות עובדים

מדריך זכויות עובדים

מדריך זכויות בסיסיות של העובד ובניהן: פנסיה, ימי חופשה, דמי נסיעות, דמי חגים, דמי הבראה, שימוע ופיטורין שלא כדין, פיצויי פיטורין, חוק הודעה לעובד, הודעה מוקדמת, ימי מחלה, תגמולי מילואים לשכיר, שעות נוספות וגמול עבודה בימי מנוחה.

כמה זמן אחרי פיטורים בהייטק אפשר לתבוע

פיטורים בהייטק

אתם לפני פיטורים בהייטק או הייתם חלק מגל פיטורים ב- 2023 או ב-2024? הכירו את הזכויות שלכם בנושאי שימוע, פיטורין, הכספים המגיעים לכם וזכותכם לתבוע

פיטורין שלא כדין

פיטורין שלא כדין

חוקי העבודה בישראל מגדירים שורה של מקרים בהם פיטורים של עובד יחשבו בתור פיטורין שלא כדין ומהווים עילה לתביעה. פיטורים מגדירים את סיום יחסי העבודה

מתי אפשר לתבוע פיצויי פיטורים

פיצויי פיטורין

חוק פיצויי פיטורים מגדיר מי זכאי לקבל פיצויי פיטורים, איך מחשבים את גובה הפיצוי ובאילו תנאים ניתן לקיים הליך שלילת פיצויי פיטורין. תקנות פיצויי פיטורים

שימוע לפי פיטורין במגזר ציבורי - חשיבות עו"ד דיני עבודה בתהליך

שימוע לפני פיטורים

שימוע לפני פיטורים או לפני שינוי תנאי העסקה מציע לעובד הזדמנות לנסות לשנות את דעתו של המעסיק ולהפוך את ההחלטה. החוק והפסיקה מגדירים מתי מגיעה לעובד זכות לקבל שיחת שימוע והאם אפשר לוותר עליה, כיצד ההליך צריך להתבצע ומה הפיצוי בגין פיטורין ללא שימוע.

ליצירת קשר איתנו:

דילוג לתוכן